Fıkralar » Lise Öğrencilerine Hackerlık Kursu »

Lise Öğrencilerine Hackerlık Kursu13277 kişi bu sayfayı görmüş


Lise Öğrencilerine Hackerlık KursuBarcelona’daki La Salle Üniversitesi’nde açılan Hacker Lisesi, bilgisayar programcısı olmak isteyen lise öğrencilerine hacker’lığın inceliklerini öğretiyor.
İspanya’nın Barcelona kentinde açılan hacker’lık kursu, kar amacı gütmeyen bir bilgisayar kuruluşu tarafından destekleniyor. Programın amacı “internet ortamında güvenli bilişimi artırmak” olarak tanımlanıyor. Hacker’lık eğitimi sahte e-posta yazımı, önyüz taklidi, casus yazılım gibi dersleri kapsıyor. Kurs sonunda öğrenciler hacker yeteneklerini test etmek için yapay saldırılar düzenliyor.
Kurs, lise öğrencilerine hacker saldırılarının teknik olarak nasıl gerçekleştirildiğini gösteriyor. Öğrenciler daha sonra virüs tespiti ve bilgisayardan temizlemeyi öğreniyor. Öğrenciler, dijital savunma derslerinde sahte e-posta, kimlik hırsızlığı ve virüs saldırılarına karşı hazırlık dersleri görüyor


Öğretmenler öğrencilere, e-postalara şüpheci yaklaşmalarını ve kuşku duyduklarını açmamalarını öğütlüyor. Öğrenciler, program sonunda hacker yeteneklerini göstermek üzere bir hacker’lık sınavından geçiyor. Okul sunucularından oluşturulan kontrollü bir ortam içinde öğrenciler, hacker saldırıları yaparak kendilerini sınıyor.
Kursun yöneticisi Peter Herzog, hacker’lık eğitiminin verilmesi sayesinde bu suçun bir tabu olmaktan çıkacağını ve hacker’lara karşı bilincin artacağını ifade ediyor.

İçeriğe Puan Ver

 1    2    3    4      5
Ortalama puanı:2, Puan veren sayısı: 50

Yorum Yaz ! Arkadaşına Gönder !

Henüz Yorum Yazılmamış, İlk Yazan Sen OL !


    Copyright © 2007-2018 4te4
    Hakkımızda Gizlilik [Privacy]
    Hata/Telif/Sakıncalı İçerik/İhlâl/Abuse : >> ulak @ 4te4 . com [Lütfen bizi bilgilendirin]
    Creative Commons Lisansı